Męka Jezusa Chrystusa i boleści Matki Najświętszej niech będą zawsze w sercach naszych!

S. CARMELINA TARANTINO,PASJONISTKA-APOSTOŁKA ZE SZPITALNEGO ŁÓŻKA...

21. MARCA 2021 roku, we wspólnotach Zgromadzenia, obecnego na kontynentach świata, dziękowałyśmy Panu Bogu za dar s.Carmeliny Tarantino, w historii naszej Rodziny Zakonnej--Pasjonistki, której placówką misyjną było łóżko szpitalne, a odbiorcami- wszyscy ludzie,  doświadczający emanującego Bożego działania, ppzrez dar cierpienia s.Carmeliny. Zapraszamy do artykułu ks.Dawida Tyborskiego, ze Świeckiej Wspólnoty Pasjonistowskiej, zamieszczonego  w poniższym linku o s.Carmelinie.


https://adeste.org/kochac-cierpiec-wynagradzac-historia-wielkiej-duszy-w-slabym-ciele/?fbclid=IwAR0ZdS06X_0XAEz94AY5k_fejMy_2Se-hiImzWDTFfwODkp7FUSTRfdrDrA
Dom Sióstr Pasjonistek
św. Pawła od Krzyża
w Siedlcach
ul. Grabowa 16/18
08-110 Siedlce
 
Polityka prywatności
Polityka plików cookies

Bóg Ojciec powołał nas przez Ducha Świętego w Kościele, abyśmy przeżywały szczególne upodobanie do Chrystusa Ukrzyżowanego, dlatego zobowiązujemy się do wynagradzania i zanoszenia wraz z Nim próśb za naszych bliźnich. Czynimy to w postawie wdzięczność, a budując pełne siostrzanej miłości życie wspólnotowe, wypełniamy naszą misję.

Naszym charyzmatem, wyrażonym przez specjalny ślub, jest żyć pamiątką Męki Pańskiej i Boleści Matki Najświętszej, świadczyć o niej i ją głosić. To specyficzne zwrócenie się ku Męce Chrystusa czyni nas uczestniczkami Jego zbawczego dzieła.
© 2019 Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża